• Pomogliśmy zwierzętom

          • 15 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili schronisko „Psi Raj” w Pasłęku. Przekazali dla podopiecznych pasłęckiego schroniska dary dla zwierząt zebrane przez przedszkolaków i uczniów naszej szkoły.
            Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Karma, legowiska na pewno zostaną dobrze spożytkowane przez pracowników schroniska na rzecz psich i kocich potrzeb.

          • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

          • W dniu 14 marca swoje święto obchodzi liczba Pi. W naszym Zespole Szkół obchodziliśmy to święto 14 marca. Pi – zapisywana jako 3,14, zwana też ludolfiną jest liczbą niewymierną, a jej rozwinięcie dziesiętne sięga miliardów miejsc po przecinku. Wisława Szymborska poświęciła jej  wiersz, a w Stanach Zjednoczonych z okazji jej święta pieczone są ciasta.
            Liczba pi jest stałą matematyczną wyrażającą stosunek obwodu koła do długości jego średnicy. Fascynuje ludzkość już od czasów starożytności, a jako pierwszy jej właściwości i znaczenie w matematyce badał w III w. p.n.e. Archimedes, dlatego też bywa nazywana stałą Archimedesa. Swoje trzecie imię - ludolfina - zawdzięcza niemieckiemu matematykowi Ludolphowi van Ceulenowi, który w XVII wieku podał jej rozwinięcie z dokładnością do 35 miejsc po przecinku. Od XVIII wieku znana jest jako π - od pierwszej litery greckiego słowa oznaczającego obwód. Jest jedyną liczbą, która ma swoje święto. Inspiruje naukowców i artystów, którzy tworzą wierszyki ułatwiające zapamiętanie kolejnych cyfr jej rozwinięcia dziesiętnego.
            Tego dnia uczniowie naszej szkoły też spotkali liczbę PI i bawili się doskonale. Podjęliśmy sie nastepujących zadań:
            - Planeta PI w postaci spirali przedstawionej przez kanadyjskiego naukowca Martina Krzywinskiego oraz w postaci wieżowców  drapaczy chmur, zamieszkanych przez rożne organizmy - dla wszystkich klas
            - Escape room dla klas 7 i 8,
            - PI - doku i Sudoku dla mądrych głów - klasy 6,7,8,
            - Wykreślanki dla klas 4 - 6 oraz odczytanie hasła ukrytego w układzie współrzędnych dla klas 7, 8,
            - Modna PI - projekty koszulek damskich i męskich z emblematem PI dla wszystkich klas.

          • TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

          • Samorząd Uczniowski był pomysłodawcą i organizatorem Tygodnia Promocji Zdrowego Odżywiania. W tym roku uczniowie włączyli się w akcję propagującą zdrowy styl życia pod hasłem: "Jedz zdrowo i kolorowo"! W działania te włączyła się Rada Rodziców.
            Nasza tygodniowa akcja cieszyła się powodzeniem i mamy nadzieję, że udało się zwrócić uwagę na to, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie produktów bogatych w witaminy. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprawidłowa dieta. Mamy nadzieję, że tegoroczna akcja przyczyniła się do zmiany nawyków żywieniowych wszystkich uczniów.

          • Dzień Kobiet

          • Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w wielu krajach na całym świecie. 8 marca mężczyźni wręczają kobietom i koleżankom kwiaty oraz drobne podarunki.
            W naszej szkole już od rana z radiowęzła płynęły serdeczne życzenia od chłopców z Samorządu Uczniowskiego. Wszystkie kobiety, zarówno te "małe", jak i "duże" były obdarowywane kwiatami, słodkościami i życzeniami. T
            en wyjątkowy dzień każda klasa świętowała na swój sposób. Trzeba przyznać, że kobiet w naszym gronie pod dostatkiem, więc było to nie lada wyzwanie… Rada Rodziców także pamiętała o naszych kobietach.
            Męska część SU również przygotowała niespodziankę dla naszych uroczych Pań - breloczki w kształcie serc. Wydrukowane zostały dzięki drukarce 3D, pozyskanej dzięki udziałowi w rządowym programie Laboratoria Przyszłości. Tego dnia nie zabrakło pięknych życzeń, słodkich upominków oraz wiosennych kwiatów.


            #LaboratoriaPrzyszłości
            #LaboratoriaPrzyszlosci

          • W bibliotece O DZIEWCZYNACH… nie tylko dla DZIEWCZYN

          • Silne, odważne, romantyczne, inteligentne, kreatywne, twórcze… Takie właśnie są kobiety!
            Zbliżające się święto kobiet obchodzimy od ponad stu lat. Tego dnia panie dostają drobne prezenty, kwiaty lub słodkości.

            8 marca nasza szkolna biblioteka poleciła młodym czytelnikom książki o niezwykłych Kobietach, z kobietą w tytule. Zachęcamy do wypożyczania:)

          • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

          • W dniach 7 i 8 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I-VII. Warsztaty prowadzone były przez trenera w ramach współpracy z GKRPA w Gronowie Elbląskim.
            Klasy I - III wzięły udział w spotkaniu pt. "Smartfon jak narkotyk". Tematyka zajęć w klasach starszych przedstawiała się następująco: "Agresja słowna", "Radzenie sobie z konfliktami", "Zaburzenia odżywiania", "Moc umysłu - empatia i zrozumienie w praktyce".
            Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w warsztatach profilaktycznych rozbudzimy w naszych uczniach poczucie własnej wartości, wiary we własne siły i możliwości. Sprawimy, że będą przeciwdziałać przemocy, agresji i uzależnieniom, reagować przy pojawianiu się zachowań ryzykownych. 

          • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

          • W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W całym kraju z tej okazji organizowanych jest wiele uroczystości i wydarzeń. Dzień, w którym składamy hołd Niezłomnym został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
            Niezłomni bojownicy zostali upamiętnieni również w naszej szkole. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach historii, które poświęcone były Żołnierzom. Społeczność szkolna miała możliwość wysłuchania krótkiej lekcji historii za pośrednictwem szkolnego radiowęzła. Na szkolnym korytarzu pojawiła się okazjonalna dekoracja, upamiętniająca bohaterów – twórców polskiego powojennego podziemia niepodległościowego.

          • Szukali przyszłych artystów plastyków

          • W ramach zajęć preorientacji zawodowej 27 lutego klasy VII i VIII uczestniczyły w spotkaniu z uczniami z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Proponowali zgromadzonym na spotkaniu możliwość nauki i pracy w szkolnych pracowniach liceum. Kształcenie artystyczne zaprojektowane przez artystów – doświadczoną kadrę pedagogiczną realizowane jest w oparciu o podstawę programową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Kształcenie to daje rzetelne podstawy do rozwoju wrażliwości plastycznej, wiedzy i umiejętności. Jest dobrym startem na rynku pracy, ale też na studia.
            Nasi goście podkreślili również, że szkoła w Gronowie Górnym to placówka charakteryzująca się  doświadczeniem lat pracy na wielu poziomach edukacji, w szkolnych pracowniach, pracy projektowej, plenerowej, konkursowej, jest wizytówką Regionu Północno – Wschodniego.
            "Liceum Plastyczne to dobry wybór dla każdego, kto z pasją sięga po warsztat plastyczny. Dla każdego, komu się chce" - podkreślały młode artystki.

          • Saferinternet.pl w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2024

          • Saferinternet.pl w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 proponuje szkołom udział w szeregu lekcji online przeznaczonych zarówno dla uczniów szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych.

            26.02.2024 uczniowie klasy siódmej i ósmej wzięli udział w zajęciach: "Dopamina - co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas?" (klasy 7-8 SP i 1-2 SPP).
            To nie była kolejna lekcja o tym, że Internet jest zły i młodzi ludzie nie powinni z niego korzystać. Podczas spotkania wszyscy mogli zastanowić się, co zrobić, żebyśmy to my, ludzie, kontrolowali technologię, a nie technologia nas. Odpowiadaliśmy na pytanie, dlaczego media społecznościowe tak nas przyciągają i co sprawia, że nasza uwaga jest dla dostawców usług internetowych najcenniejszą walutą. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest pętla dopaminowa i rozmawiali o sposobach radzenia sobie z siłą jej oddziaływania. Ustalali, jak dbać o cyfrową higienę. A to wszystko na podstawie filmu dokumentalnego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pt. Dopamina.
            Spotkanie prowadziła Joanna Leśnicka specjalistka ds. projektów edukacyjnych w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w programie Dziecko w Sieci.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • Tworzenie ortograficznych mandali przez ekspertów z poszczególnych klas, zasady pisowni, graficzna interpretacja zagadnień, polscy nobliści, przypadki w języku polskim, części  zdania, części mowy, odmiana wyrazów przez przypadki, błędy językowe, wielcy poeci i pisarze.

            Wtorkowe zmagania z ortografią - "ORTOGRAFICZNA CORRIDA - czyli walka z bykami".

            Tworzenie tematycznych murali.

            Językowe zabawy z kodami QR- przeczytaj zakodowane polecenie i odpowiedz na pytania.

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w bibliotece szkolnej razem z Paniami Kasią i Renią, bawiliśmy się językiem polskim. Łamańce językowe, krzyżówki, duble, ortograficzny Piotruś i wiele innych atrakcji czekało na uczniów młodszych i tych starszych. Wzięliśmy również "byka za rogi" i poczytaliśmy o często używanych błędach  językowych.

            Bohaterowie polskich legend i mitów greckich - konkurs na najciekawsze przebranie.

            W wtorek 27 lutego czteroosobowe zespoły klas IV - VIII walczyły o tytuł Mistrza Języka Polskiego. Na uczestników turnieju czekało 10 zadań z obejmujących wiele zagadnień naszego języka - "Tajemnice języka polskiego": Ale jak to? Prasłowiański?", "Piękne listy do pewnej M.", "Ojciec języka polskiego", "Pierwsze polskie zdanie". Zadania były dla reprezentantów klas nie lada wyzwaniem.

          • 52. Ogólnopolski Złaz Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa

          • 52. Ogólnopolski Złaz Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa odbył się 17 lutego, w sobotę. W wydarzenie to zaangażowało się wiele środowisk z regionu.
            Nasza 40 - osobowa grupa „Tuptusie” powędrowała trasą pod obelisk Gloria Victis w Fiszewie. Tam delegacja szkoły pod przewodnictwem p. dyrektor Jolanty Koszykowskiej, złożyła wiązankę kwiatów.
            Po zakończeniu uroczystości spotkaliśmy się w hali sportowej w naszym Zespole Szkół. Na strudzonych wędrówką czekała grochówka przygotowana przez panie kucharki, zaś dla miłośników słodkości kawiarenka Samorządu Uczniowskiego serwowała ciasta i ciasteczka oraz gorące napoje.
            Tradycją zakończenia Złazu były konkursy, które zostały przeprowadzone w trzech kategoriach: plastycznym, krajoznawczo - historycznym oraz wokalnym. W konkursie krajoznawczo - historycznym na podium stanęli uczniowie z klasy VII – Aleksander i Jakub. W tegorocznym Złazie wzięło udział 200 osób.

            Serdecznie dziękujemy naszym piechurom, rodzicom za udział w tym wydarzeniu.

            Do rejestracji relacji z tego wydarzenia został wykorzystany sprzęt pozyskany dzieki projektowi Labolatoria Przyszłości.
            #LaboratoriaPrzyszłości
            #LaboratoriaPrzyszlosci

          • WALENTYNKOWO W SZKOLE MUZYCZNEJ

          • Tradycją stały się już koncerty walentynkowe, które odbywają się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu.
            Uczniowie klas IV – VIII 14 lutego mieli okazję wziąć udział w muzycznej uczcie na tle nietuzinkowej oprawy. W programie koncertu w jazzowej aranżacji znalazły się piosenki Zbigniewa Wodeckiego, Anity Lipnickiej, Pawła Domagały, Krzysztofa Krawczyka, Natalii Nykiel i Alicji Majewskiej i wielu innych polskich artystów. Liryczno-energetyczny koncert porwał  publiczność u elbląskich muzyków.         

          • WALENTYNKI

          • Jak co roku Samorząd Szkolny zorganizował „POCZTĘ WALENTYNKOWĄ”. Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych, więc każdy kto miał życzenie, mógł napisać kilka miłych słów lubianej osobie. Przez cały dzień uczniowie do specjalnej skrzynki mogli wrzucać walentynkowe listy, które wręczała adresatom Róża- przewodnicząca samorządu. Była FOTOBUDKA, kwiaty, miłe słowa, uśmiechy, tematyczne dekoracje w klasach i na szkolnych korytarzach. Tego dnia dominował kolor czerwony

            Walentynki w klasie II.

          • Uwaga, rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

          • OGŁOSZENIE O REKRUTACJI 2024/2025

            Szanowni Rodzice!

            Dyrektor Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim informuję, że od dnia 01.03.2024 roku rozpoczyna się rekrutacja na nowy rok szkolny 2024/2025.

            1. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola należy pobrać w sekretariacie szkoły przy ul. Osiedlowej 6a. Wypełnione wnioski wraz z dokumentacją potwierdzającą spełnianie kryteriów należy złożyć do dnia 11.03.2024r. do godz. 15.00 również w sekretariacie szkoły.

            O przyjęciu dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszenia.

            2. Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w Publicznym Przedszkolu w Zespole Szkół w Gronowie Elbląskim w roku szkolnym 2024/2025 w terminie od dnia 19.02.2024r. do dnia 23.02.2024r. w sekretariacie szkoły przy ulicy Osiedlowej 6a lub u wychowawcy grup.

            Niezłożenie deklaracji w terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu od dnia 1 września 2024r.

            (Zgodnie z art.153 ust.2 ustawy Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082) rodzice składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danej placówce w terminie 7 dni poprzedzających rozpoczęcie rekrutacji)

            3 . Rodzice dzieci 6-letnich objętych obowiązkiem szkolnym w roku szkolnym 2024/2025 składają wniosek o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Gronowie Elbląskim w terminie od 1.03.2024r. do 11.03.2024.. Wnioski można odbierać w sekretariacie Szkoły przy ul Osiedlowej 6 lub u wychowawcy grupy 6-latków.

            4. Postępowanie rekrutacyjne odbędzie się zgodnie z:

            1. Harmonogramem rekrutacji do przedszkola , wynikającym z Zarządzenia Nr 2/OG/2024 Wójta Gminy Gronowo Elbląskie z dnia 16 stycznia 2024 roku w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025 do publicznych przedszkoli i klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Gronowo Elbląskie.

              2. Kryteriami rekrutacyjnymi wynikającymi z art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz. U z 2021r. poz. 1082 z poźn. zm.) oraz UchwałyNr XXIV/197/2017 Rady Gminy Gronowo Elbląskie z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli oraz kryteriów rekrutacji do publicznych szkół podstawowych, dla których Gmina Gronowo Elbląskie jest organem prowadzącym.

              3. Harmonogramem rekrutacji do klasy I szkoły odstawowej , wynikającym z Zarządzeniem Nr 2/OG/2024 Wójta Gminy Gronowo Elbląskie z dnia 16 stycznia 2024 roku   w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2023/2024 do publicznych przedszkoli i klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Gronowo Elbląskie

            Regulamin Rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Zespole Szkół w Gronowie Elbląskim i do klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Gronowie Elbląskim na stronie Gminy Gronowo Elbląskie.

          • W cukierni "Pod faworkiem" - tłusty czwartek

          • Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Jest doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków i faworków. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.
            W naszej szkole tłusty czwartek minął za sprawą Samorządu Uczniowskiego - na słodko, z pysznymi pączkami, faworkami i pączkami twarogowymi. Smakowity zapach od samego rana unosił się po szkolnych korytarzach. Pączki błyskawicznie znikały z pracowni kulinarnej pozyskanej dzięki udziałowi szkoły w projekcie #Laboratoria Przyszłości.
            #Laboratoria Przyszłości
            #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Bezpieczne ferie zimowe

          • 19 stycznia podczas apelu podsumowującego I semestr roku szkolnego 2023/2024 dyrektor szkoły, Pani Jolanta Koszykowska przekazała uczniom kilka ważnych rad. Głównym celem tego spotkania było utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Były to rady i przestrogi, jak właściwie zachować się na śniegu i lodzie, na ulicy, w domu podczas nieobecności rodziców.
            "Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie" - podkreśliła Dyrektor.

            Życzymy wszystkim miłych, udanych, a przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych. Mamy nadzieję, że uczniowie po tym wyjątkowym czasie powrócą do szkoły pełni energii do nauki.

          • W karnawale same bale...

          • Tuż przed wyczekiwanymi feriami, w ostatni dzień I semestru, Samorzad Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów na karnawałowe szaleństwo. 19 stycznia na uczniów czekały taneczne przerwy. W roztańczonych rytmach karnawałowych melodii nasi uczniowie prezentowali szalone fryzury.
            Radości nie było końca!

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Gronowie Elbląskim
      • (+48) 55-231 43 33
      • ul. Osiedlowa 6a 82-335 Gronowo Elbląskie Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych