• Bezpieczne ferie zimowe

• 19 stycznia podczas apelu podsumowującego I semestr roku szkolnego 2023/2024 dyrektor szkoły, Pani Jolanta Koszykowska przekazała uczniom kilka ważnych rad. Głównym celem tego spotkania było utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Były to rady i przestrogi, jak właściwie zachować się na śniegu i lodzie, na ulicy, w domu podczas nieobecności rodziców.
            "Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie" - podkreśliła Dyrektor.

Życzymy wszystkim miłych, udanych, a przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych. Mamy nadzieję, że uczniowie po tym wyjątkowym czasie powrócą do szkoły pełni energii do nauki.

• W karnawale same bale...

• Tuż przed wyczekiwanymi feriami, w ostatni dzień I semestru, Samorzad Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów na karnawałowe szaleństwo. 19 stycznia na uczniów czekały taneczne przerwy. W roztańczonych rytmach karnawałowych melodii nasi uczniowie prezentowali szalone fryzury.
            Radości nie było końca!

• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

• Jak co roku 18 stycznia, czyli w rocznicę urodzin twórcy sympatycznego misia o małym rozumku, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.
            Dzięki umieszczonym cytatom na tablicach w szkolnej bibliotece, uczniowie zaznajamiali się z najbardziej znanymi ciekawostkami z „Kubusia Puchatka”. Na każdej przerwie czytali fragmenty popularnej i zabawnej historii o niedźwiadku i gromadce jego przyjaciół. Każdy mógł podziwiać specjalnie wyeksponowane książki z jego udziałem.
            Urodziny przyjaciela ze Stumilowego Lasu uważamy za udane i dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka został zorganizowany dzięki udziałowi szkolnej biblioteki w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025 – edycja 2023.

Uczniowie klasy III  również wzięli udział w zajęciach bibliotecznych z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka. Wysłuchali fragmentu książki, z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w konkursie dotyczącym bohaterów ze Stumilowego Lasu, wykonali pracę plastyczną a na koniec wszyscy otrzymali "Kubusiowe" medale.

Poniżej fotorelacja ze spotkania z Kubusiem i gromadą przyjaciół ze Stumilowego Lasu w świetlicy szkolnej na ulicy Osiedlowej.

• Nagroda za udział w akcji BohaterON

• Nasza szkoła za udział w akcji BohaterON – włącz historię, otrzymała darmowe egzemplarze gry ,,CENZURA”.  To gra edukacyjna, w przystępny i oryginalny sposób przybliżająca tematykę historyczną z okresu II wojny  światowej. Gra zawiera 100 kart z hasłami – łącznie 400 haseł do odgadnięcia, czas na jedno hasło to 120 sekund. Włącz historię i rozpocznij prawdziwą bitwę … na słowa!

Nasza "Cenzura" została wykorzystywana podczas lekcji historii jako podsumowanie i utrwalenie zdobytej przez uczniów klasy VIII wiedzy. Była to edukacja poprzez zabawę i zdrową rywalizację.
            Ósmoklasiści, podzieleni na zespoły, testowali grę, zdobywali punkty i wygrywali batalię. Wykazali się refleksem, wyobraźnią oraz znajomością tematyki II wojny światowej.

#BohaterONcenzura