GRUPA „BIEDRONKI”

6:00-8:00  Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci. Kontakty indywidualne np. rozmowy zgodne z zainteresowaniami dzieci.

8:00–9:00  Zabawy integrujące grupę. Poranna zabawa ruchowa. Przygotowanie do śniadania, przygotowanie sali, czynności samoobsługowe w łazience. Śniadanie. Mycie zębów.

9:00-9:30  Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą zgodnie z tematyką programową, zabawy ruchowe i twórcze.Znalezione obrazy dla zapytania biedronka

9:30:11:30  Działania indywidualne w celu wspomagania rozwoju dzieci, zabawy swobodne, czynności samoobsługowe przed wyjściem ( nauka ubierania się, wiązania butów, zapinania guzików, suwaków ). Zabawy dowolne, spacery, wycieczki, poznawanie najbliższego otoczenia. Zajęcia ruchowe, terenowe, tropiące, badawcze.

11:30-12:00  Przygotowanie do obiadu; czynności higieniczne w WC i łazience. Obiad. Kultura zachowania się przy stole; prawidłowe posługiwanie się sztućcami.

12:00-13:50  Leżakowanie, relaks, słuchanie bajek i muzyki- wyciszenie. Czynności higieniczne. Podwieczorek. Zajęcia dodatkowe.

13:50-16:00 Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości, praca stymulująca. Zabawy dowolne, gry i zabawy edukacyjne, pobyt na świeżym powietrzu; rozchodzenie się dzieci.

GRUPA „MOTYLI”
        4-5 LATKI

8.00-13.00 Realizacja Podstawy Programowej

6.00-8.00 – Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci. Kontakty indywidualne np. rozmowy zgodne z zainteresowaniami dzieci

8.00-9.00 – Zabawy integrujące grupę. Poranna zabawa ruchowa. Przygotowanie do śniadania, przygotowanie sali, czynności samoobsługowe w łazience. Śniadanie. Zabiegi higieniczne- mycie zębów.

9.00-9.30 - Znalezione obrazy dla zapytania motylRealizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą zgodnie z tematyką programową, zabawy ruchowe i twórcze.

9.30-11.30 – Działalność indywidualna w celu wspomagania rozwoju dzieci, zabawy swobodne, spacery, wycieczki w celu poznawania najbliższego otoczenia, zajęcia ruchowe, terenowe, badawcze.

11.30-12.00- Przygotowanie do obiadu, czynności kulturalno- higieniczne, obiad. Kulturalne spożywanie posiłku.

12.00-14.00 - Relaks, słuchanie muzyki, bajek- wyciszenie. Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości, zabawy dowolne wg zainteresowań przy niewielkim udziale nauczyciela. Podwieczorek

14.00-16.00 - Ćwiczenia indywidualne w małych grupach wspomagające ogólny rozwój dziecka. Gry i zabawy edukacyjne, pobyt na świeżym powietrzu i rozchodzenie się dzieci.

GRUPA „PSZCZÓŁKI”
        5-6 LATKI

7.30 - 8.00  Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne według zainteresowań z uwzględnieniem procesów poznawczych. Zabawy integrujące grupę. Czynności dowolne podejmowane przez dzieci i inspirowane przez nauczycielkę.

8.00 - 8.30  Zabawy organizowane w kole, ćwiczenia rytmiczne. Ćwiczenia poranne według tygodniowych zestawów. Organizowanie warunków do kształtowania prawidłowej postawy ciała, przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia. Przygotowanie do śniadania.

8.30 - 9.00  Śniadanie. Przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas posiłku. Kształtowanie nawyków higienicznych - mycie zębów. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych.

9.00 - 11.45  Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie programowych zajęć dydaktycznych, sprzyjających rozwijaniu aktywności społecznej, językowej, artystycznej, ruchowej i zdrowotnej. Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu. Prowadzenie obserwacji przyrodniczych. Wycieczki i spacery.

11.45 - 12.15  Obiad. Kulturalne spożywanie posiłku. Rozwijanie umiejętności posługiwania się sztućcami. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych.Znalezione obrazy dla zapytania PSZCZÓLKA

12.15 - 14.00  Zabawy i zajęcia o charakterze relaksacyjnym i ogólnorozwojowym. Zabawy badawcze, eksperymenty. Zabawy na powietrzu z wykorzystaniem urządzeń rekreacyjnych, spacery. Dowolna działalność dzieci według zainteresowań. Zabawy ruchowe, edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci. Obserwacja pedagogiczna, praca indywidualna z dzieckiem zdolnym i wymagającym wsparcia edukacyjnego. Ćwiczenia utrwalające wiadomości. Podwieczorek o 13.30. Czynności porządkowe w sali. Rozchodzenie się dzieci.