Szkoła Pamięta
Bal Wszystkich Świętych
W dniu 28 października po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.
Wszyscy obecni bawili się doskonale. Gościliśmy na zabawie min. św. Marię, Teresę, Mikołaja, Jana Chrzciciela, anioły. Uczniowie rozpoczęli zabawę od wspólnego tańca do piosenki "Bal Wszystkich Świętych", brali udział w wielu konkursach, tańczyli tworząc barwne korowody. Atmosfera była niebiańska, jak na bal przystało, a wspólne zdjęcie uwieczniło tę chwilę. Rada Rodziców wsparła Samorząd Uczniowski małym prezentem.
Poczęstunek dla uczestników balu był przygotowany w pracowni kulinarnej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i opiekunom za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci20
ŚLUBOWANIE 2022
Dnia 27 października 2022 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, rodzice i dziadkowie uczniów klasy pierwszej, uczniowie klasy 2 i 3, delegacje uczniów klas 4-8, przedszkolaki z grupy „Pszczółki oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli sprostać wyzwaniom prowadzącym do zrzucenia zaklęcia nałożonego przez Złą wróżkę. Udając się w podróż z Dobrą wróżką zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Następnie w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją Szkołę, swym zachowaniem i nauką przynosić dumę swym rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu przysięgi Dyrekcja Szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny. Z pewnością ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów w szkole. Uczcie się pilnie, zdobywajcie wiedzę i rozwijajcie swoje pasje.
46
Wizyta w Muzeum II Wojny Światowej - filmowe wspomnienia
Autor - M. Tamaka
Laboratoria Przyszłości - Smaczne przepisy kulinarne
#LaboratoriaPrzyszłości
Dnia 27. 10. uczniowie klasy czwartej podczas zajęć świetlicowych korzystali z pracowni kulinarnej, pozyskanej z projektu Laboratoria Przyszłości. Spośród mnóstwa przepisów kulinarnych wybrali przepis na Pizzerinki i według wybranego przepisu przygotowali mini pizzerinki z pieczarkami i serem. Zapach niósł się po szkolnym korytarzu od parteru po drugie piętro.
2
Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej
25 października uczniowie klasy VII i VIIIa wybrali się do Gdańska Ich celem było Muzeum II Wojny Światowej, pogłębienie wiedzy historycznej na temat II wojny światowej oraz kultywowanie pamięci o bohaterach oraz ofiarach tego nieludzkiego czasu.
Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich nowoczesny budynek muzeum, który został podzielony na trzy części – przestrzenie, symbolizujące przyszłość, teraźniejszość oraz przeszłość. Po zejściu do podziemi młodzież, pod okiem nauczycieli, zwiedziła wystawę i wysłuchała poruszających opowieści o czasie, który zmienił życie milionów ludzi na całym świecie. W muzeum można było zobaczyć m. in. uliczkę przedwojennego miasta, sowieckie i hitlerowskie plakaty propagandowe, modele karabinów z czasów wojny, a nawet legendarny sowiecki czołg T34.
Wizyta w muzeum była ogromnym przeżyciem, ponieważ uświadomiła zwiedzającym ogrom zniszczeń i cierpienia, które niosła za sobą wojna. Widok setek zdjęć pomordowanych Żydów, ściana zbudowana z replik walizek ludzi wywożonych do obozów zagłady, czy rekonstrukcja zburzonego miasta, wywołały łzy na twarzach zwiedzających. Wizyta w muzeum była niezwykłą lekcją historii, która długo nie pozwoli zapomnieć o okrucieństwie wojny.
Kolejnym etapem naszej wycieczki był spacer uliczkami gdańskiej starówki i podziwianie pięknych zabytków miasta.
Był to niezwykły dzień, pełen wrażeń i wzruszeń dla każdego uczestnika. Wyjazd ten, nie tylko pozwolił przypomnieć młodym ludziom historię najtragiczniejszego okresu w dziejach ludzkości, ale był również okazją do integracji, zachęcił do refleksji nad własnym życiem.53Spacer uliczkami Gdańska, "chwile" uchwycone w obiektywie.
12
Laboratoria Przyszłości – Moja mała Ojczyzna w obiektywie.
#LaboratoriaPrzyszłości
Dziś tj. 24 października uczniowie klasy czwartej podczas lekcji historii udali się na spacer w poszukiwaniu ciekawych miejsc w naszej miejscowości. To co udało się znaleźć, zobaczyć, uczniowie zarejestrowali na zdjęciach wykonanych dzięki sprzętowi pozyskanemu z programu Laboratoria Przyszłości.
9
Laboratoria Przyszłości - "Matematyczny przepis na muffinki"
Klasa VII w dniu 19 października realizowała lekcję matematyki w szkolnej pracowni kulinarnej, w ramach projektu "Laboratorium przyszłości".
Temat zajęć był "Matematyczny przepis na muffinki", uczniowie zaś tworzyli przepyszne słodkości według przepisu zawartego w karcie pracy (w załączniku na zdjęciu). By muffinki się udały, musieli m.in. przeliczać czas wykonania i pieczenia, ważyć poszczególne produkty, przeliczać wagę w gramach, a dodatkowo - obliczyć zawartość procentową każdego produktu w przygotowanym cieście. Każda grupa pracowała aktywnie, aż miło było popatrzeć. Było zabawnie, matematycznie i pysznie!Już mamy pomysły na następne zajęcia w pracowni i postaramy się je zrealizować.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci4
Laboratoria Przyszłości - Świetliczki pieką babeczki
#LaboratoriaPrzyszłości
W szkolnej świetlicy nigdy się nie nudzimy. Dzisiaj tj. 20.10. zajęcia świetlicowe odbywały sie w pracowni kulinarnej, utworzonej dzięki udziałowi szkoły w projekcie Laboratoria Przyszłości. Czwartoklasiści piekli czekoladowe babeczki z bananami (mniam, mniam...)
Elbląskie Targi Pracy i Edukacji - myślimy o wyborze drogi zawodowej
19 października Hala Sportowo-Widowiskowa wypełniła się tymi, którzy pracę oferują i jej szukają i tymi, którzy wkrótce rozpoczną nowy etap edukacji. Nasi ósmoklasiści wybrali się do Elbląga, by po raz kolejny, uczestniczyć w kolejnej już, 16. edycji Elbląskich Targów Pracy i Edukacji.
Tradycyjnie na targach można było poznać również tajniki pracy w służbach mundurowych, m.in. w: elbląskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, a także w wojsku: 16 Żuławskim Pułku Logistycznym w Elblągu czy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej i 43 Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie.
Targi wzbogacono o ofertę edukacyjną elbląskich szkół ponadpodstawowych. Była to okazja do spotkań pracodawców z osobami zainteresowanymi zatrudnieniem oraz instytucji edukacyjnych z młodzieżą i dorosłymi poszukującymi ofert kształcenia.50Na Starym Mieście czekał na ósmoklasistów Pan Leszek Marcinkowski, przewodnik turystyczny, prezes PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej. Przewodnik towarzyszył nam podczas zwiedzania zabytkowych kamieniczek, Ratusza Staromiejskiego, kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja. Uczniowie wysłuchali wiele ciekawych historii związanych z Elblągiem, wcześniej Elbingiem. Poznali miejskie legendy i przewodnickie ciekawostki.
45Przed pomnikiem Jana Pawła II.
Na stacji PKP w Elblągu spotkaliśmy Pana Dariusza Siastacza, polskiego aktora teatralnego i filmowego. Znany jest z ról w filmach "Na sygnale", "Stulecie Winnych", "Pensjonat nad Rozlewiskiem" oraz roli starszego aspiranta Kopczyka ze "Sprawiedliwych". Pan Dariusz zgodził się na wspólne zdjęcia, z uśmiechem rozdawał autografy. Towarzyszył nam w drodze do Gronowa Elbląskiego, opowiadał nam o swojej pracy. Szczególnie zajmujące i zabawne były jego historie z dzieciństwa.
To był niezwykle udany dzień!1
Medal KEN dla Pani Doroty
18 października w Elblągu zorganizowano wojewódzkie obchody święta Edukacji Narodoweji. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nauczyciele odebrali ministerialne nagrody.
Z rąk wojewody warmińsko - mazurskiego Artura Chojeckiego, Pani Joanna Dorota Piechotka otrzymała medal KEN. Na uroczystości wojewoda gratulował wyróżnionym nauczycielom i dziękował za pracę z uczniami
- Nauczyciel to bardzo odpowiedzialny zawód, powołanie, misja - przekonywał Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty. - Naprawdę od nas dużo zależy, my budujemy pomyślność narodu i naród, my, nauczyciele - podkreślał. Mówił też o wychowawczej roli szkoły i domu rodzinnego.
Pani Dorocie serdecznie gratulujemy!
XXII Dzień Papieski w naszej szkole
Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. Tegoroczny XXII Dzień Papieski jest obchodzony 16 października pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor).
W naszej szkole, której patronem jest Jan Paweł II, Dzień Papieski świętowaliśmy 18 października. Podczas lekcji religii przybliżano nauczanie papieskie w formie filmów, prezentacji albumów z pielgrzymek. W holu szkoły i na korytarzach zaprezentowana została wystawa plakatów poświęconych pontyfikatowi naszego patrona. Społeczność szkolna wzięła również udział w apelu, na którym uczniowie odśpiewali "Barkę", ukochaną pieśń Jana Pawła. Z okazji XXII Dni Papieskich odbył się również konkurs wiedzy, uczestniczyły w nim pięcioosobowe zespoły z klas IV - VIII.Autor - M. Tamaka
Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie.7Wykorzystany sprzęt został zakupiony dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia materiału.
#LaboratoriaPrzyszłości
Labolatoria Przyszłości - zajęcia fotograficzne
17 października klasa VIIIa wyruszyła w plener. Uczniowie starali się na fotografiach uchwycić barwy jesieni. Wykorzystany na zajęciach sprzęt został zakupiony dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości
Zapraszamy do obejrzenia materiału.
#LaboratoriaPrzyszłości11
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
14 października odbyła się akademia z udziałem zaproszonych gości, nauczycieli pracowników administracji i obsługi, przedstawicieli Rady Rodziców, uczniów oraz przedszkolaków. Swoją obecnością zaszczycili społeczność szkolną wójt gminy Pan Marcin Ślęzak, Pani sekretarz Jadwiga Pliszka, Naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń P. Cioła oraz Pan Jerzy Subocz.
Słoneczne życzenia przesłały dla wszystkich Pani Anna Wróblewska, nasza dyrektor, która pełniła zaszczytną rolę dyrektora Zespołu Szkół w poprzedniej kadencji oraz kierownik Gminnej Biblioteki, Pani Małgorzata Józefowicz.
W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Koszykowska, złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Pani dyrektor placówki wręczyła nagrody dyrektora wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.181Wójt gminy, Pan Marcin Ślęzak złożył na ręce dyrektor szkoły Jolanty Koszykowskiej podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły. Ciepłymi słowami wyraził wdzięczność nauczycielom za pełnioną przez nich misję kształcenia i wychowania powierzonych im pokoleń uczniów.
Pan Jerzy Subocz, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców złożył całemu gronu i pracownikom serdeczne życzenia.
Na uroczystości nasza mała społeczność szkolna pożegnała dwie osoby - Panią Wiolettę Józefowską i Panią Annę Antoń. Obie odpoczywać bedą na zasłużonej emeryturze. Na Panie czekały czułe słowa, wiersze, piosenki, drobne upominki.
Niech satysfakcja i poczucie spełnienia zawsze Paniom towarzyszą. Dziękujemy za wszystkie lata, za wspólne dni, podczas których razem odkrywaliśmy świat.
11Samorząd Uczniowski razem z klasą VII i przedstawicielami klas IV - VIII przygotowali montaż słowno- muzyczny. Młodzi artyści deklamowali wiersze, z głośników popłynęła piosenka pt. "Radość najpiękniejszych lat" w ich wykonaniu.
Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki - breloczki szczęścia, drukowane w 3D, dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu #LabolatoriaPrzyszłości.- Zdjęcia z uroczystości wykonane zostały dzięki sprzętowi fotograficznemu z projektu Laboratoria Przyszłości.
10Wszystkim pracownikom szkoły życzymy w tym dniu spełnienia najskrytszych marzeń, tych malutkich, jak: dobra kawa i ciepłe słowo z rana, i tych ogromnych, jak: szczęście i miłość.
Laboratoria Przyszłości – Smacznie spędzony czas w świetlicy szkolnej.
#LaboratoriaPrzyszłości
W dniu dzisiejszym tj. 13 października czwartoklasiści „smacznie” spędzili czas w świetlicy. Podczas zajęć kulinarnych przygotowali pyszne naleśniki z dodatkami oraz tosty. Nowo wyposażona pracownia kulinarna (powstała dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości) była miejscem wypełnionym wspaniałym aromatem i miłą atmosferą.
1
Laboratorium Przyszłości - Samorząd Uczniowski przygotowuje prezenty
#LaboratoriaPrzyszłości
12 października uczennice z Samorządu szkolnego wykorzystały szkolną drukarkę 3D (pozyskaną dla szkoły dzięki udziałowi Szkoły w programie Laboratoria Przyszłości) do wykonania prezentów- (kolorowe breloczki) dla pracowników naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Laboratoria Przyszłości - Owocowy szaszłyk pełen zdrowia.
#LaboratoriaPrzyszłości
13 października uczniowie klasy pierwszej w szkolnej pracowni kulinarnej samodzielnie wykonali szaszłyki owocowe. Podczas zajęć korzystali z naczyń, noży, desek do krojenia, sprzętu kuchennego, itp., będącego wyposażeniem pracowni powstałej dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości. Celem zajęć było wyrabianie nawyków prozdrowotnych poprzez zachęcanie do zdrowego odżywiania się oraz wdrażanie do systematycznego spożywania owoców. Własnoręcznie przygotowane szaszłyki sprawiły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji.
17
ZDOBYLIŚMY CERTYFIKAT
Miło nam poinformować, iż nasza placówka otrzymała CERTYFIKAT za aktywny udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego. Wszyscy przyczyniliśmy się do promowania aktywności fizycznej!
Laboratoria Przyszłości - klasa 5
#LaboratoriaPrzyszłości
Dnia 11 października uczniowie klasy V na zajęciach kulinarnych w nowej pracowni kulinarnej wyposażonej dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, przygotowali owocową sałatkę, naleśniki oraz chrupiące tosty.
Światowy Dzień Drzewa
10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. To właśnie drzewa miały dziś święto. Drzewa, które żyją obok nas, dla nas i z nami... Drzewa, które wydaje się, że są wszędzie…
W tym roku uczniowie naszej szkoły, zwłaszcza czwartoklasiści aktywnie włączyli się w ekologiczne działania. Zasadzili drzewko - Żywotnik zachodni (Thuja occidentalis) – gatunek drzewa z rodziny cyprysowatych.
Mamy nadzieję, że nasze sadzone corocznie drzewa nie tylko upiększą nasz szkolny teren, ale przede wszystkim przyczynią się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Nasi uczniowie są EKO, bo wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu.Drzewa to nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy drzewa!
9
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie