19 listopada nasi pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do grona uczniów naszej szkoły. Po złożeniu uroczystej przysięgi, każdy pierwszak został pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor Annę Wróblewską. Ślubowaniu towarzyszył występ artystyczny dzieci, po którym nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków przygotowanych przez rodziców i zaproszonych gości. Ten ważny i wyjątkowy dzień został upamiętniony na zdjęciach oraz na filmie.
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
- 21
Pamiętamy o powstańcach...
189 lat temu w Fiszewie pruscy żołnierze zastrzelili ośmiu bezbronnych powstańców listopadowych, a kolejnych dwunastu ranili.
11 listopada, w 103. rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości pod pomnikiem, by uczcić pamięć ofiar poległych w Fiszewie.
3Uroczystość rozpoczęto przy siedzibie OSP. Tłumnie przybyły zastępy jednostek straży pożarnej i zaproszeni goście. Na placu, przed budynkiem straży do zgromadzonych przemówił pan wójt Gminy Gronowo Elbląskie Marcin Ślęzak.
20Przy pomniku, w miejscu obsadzonym ośmioma lipami, które symbolizować ma zamordowanych powstańców odbył się Apel Poległych. Gości, w imieniu społeczności szkolnej, przywitała dyrektor szkoły, pani Anna Wróblewska. Przypomniano tam historię minionych wydarzeń. Odśpiewano hymn państwowy, wysłuchano wierszy w wykonaniu uczniów naszej szkoły i złożono wieńce oraz wiązanki kwiatów, zapalono znicze.
Na wspólnej fotografii...
W świetlicy wiejskiej czekał poczęstunek, ciepłe napoje, słodkości i pyszna grochówka. Dziękujemy Pani sołtys Marcie Kotłowskiej za zaproszenie.
Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej
Poniżej zamieściliśmy nagrania pieśni patriotycznych naszych młodych patriotów.
Należy kliknąć w linki.
Stroną techniczną zajął się uczeń klasy VI - Michał Piechowiak. Dzękujemy!
Lekcja patriotyzmu
Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto państwowe upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów. Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, 10.11.2021 r. w trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia - uczniowie klas 1-3 naszej Szkoły wzięli udział w „lekcji patriotyzmu”. Rozpoczęli od recytacji wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej „Polak mały” – utrwalali wiedzę na temat symboli narodowych, historii powstania państwa polskiego oraz wydarzeń, kiedy państwo polskie powróciło na mapę Europy po latach niewoli. Uczniowie chcąc pokazać swoją patriotyczną postawę, przynależność do kraju i miłość do swojej Ojczyzny, wykonali „łańcuch przyjaźni małych Polaków”, którym ozdobili korytarz szkolny. Zwieńczeniem „lekcji patriotyzmu” było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”
„Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom, polska szkoła
Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno”.29Poniżej zamieszczamy link do pieśni patriotycznej wykonanej przez klasę II.
Rosną nam młodzi artyści!
Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej
„Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają…”
W przeddzień 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej placówce Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej.
Celem przeglądu była popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, rozwijanie zamiłowania do śpiewu jako jednej z form działalności muzycznej, uświadomienie roli pieśni historycznych, jak również kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych. Dzięki tym działaniom pielęgnowano kulturowe dziedzictwo narodowe
Z uwagi na trudną sytuację, związaną z rozprzestrzenianiem sie wirusa, klasy nagrywały przygotowane pieśni. Każda prezentuje jedną pieśń patriotyczną, wylosowaną z listy utworów.Zapraszamy do galerii zdjęć, w której prezentują się klasy w pięknych stylizacjach i strojach.
17Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił otuchy i nadziei. Śpiewając ożywiamy pamięć naszych bohaterów. Śpiewając opowiadamy historie o partyzanckich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków. Śpiewając dzielimy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska. Podtrzymujmy tę tradycję.
Organizatorki przeglądu, panie: U. Cieślińska, A. Witkowska i M. Tamaka serdecznie dziękują wszystkim wykonawcom, wychowawcom, którzy włożyli ogromny trud w przygotowanie utworów, stylizacji, nagrań zarejestrowanych kamerą cyfrową. Jesteście wielcy!
"Szkoła do hymnu" '2021
Już po raz czwarty nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".
Tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości, w środę, 10 listopada, o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób społeczność Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z uwagi na trwający stan epidemii hymn odśpiewano w klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Akcję "Szkoła do hymnu" poprowadził uczeń klasy VIII a - Radosław Nazaruk.1
Szkoła pamięta...
Już po raz trzeci wzięlismy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta.
Przedsięwzięcia nasze odbyły się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności..5W ramach projektu "Szkoła pamięta" zorganizowano wyjście na pobliski cmentarz. Oddano hołd w miejscu pamięci poświęconym Powstańcom Listopadowym, zapalono znicze. Uczniowie wysłuchali historii o losach powstańców rozstrzelanych w Fiszewie
Siódmoklasiści zwiedzili Stare Miasto w Elblągu, zapalili znicze pod pomnikiem patrona szkoły, świętego Jana Pawła II i oddali hołd. Wysłuchali legendy o powstaniu miasta, które poszczycić się może już prawie 800 - letnią historią. "Utarli nosa" Piekarczykowi, wspólnie pozowali do zdjęcia przy Bramie Targowej.
4Uczniowie obejrzeli wystawę pt. "Ojcowie niepodległości" przed Ratuszem Staromiejskim.
Kwiaty w hołdzie Powstańcom Listopadowym poległym w styczniu, 1832 roku w Fiszewie.
Na lekcjach języka polskiego uczniowie pisali "List do Polski". W pięknych słowach przekazali Ojczyźnie wyrazy miłości, szacunku, podzielili się w nim swoimi niepokojami. Zapewnili jednak, że robią wszystko, żeby w Naszej ojczyźnie działo się jak najlepiej. Pamiętali o niełatwej historii Polski. Wyrażali swoje obawy na temat przyszłości kolejnych pokoleń Polaków. Przepraszali, dziękowali, pytali...
6Wspólne pamiątkowe fotografie.
Za pośrednictwem Wirtualnej Gazetki Szkolnej, która mieści się w holu szkoły, wszyscy mogli obejrzeć materiały, prezentacje oraz przeczytać ciekawostki związane z Narodowym Świętem Niepodległości.
Europejski Dzień Zdrowego Odżywiania
Dnia 8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Odżywiania i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego odżywiania, spożywanie regularne posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety, kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych, czy przeciwdziałanie otyłości wśród dzieci.
W naszej szkole uczniowie mogli celebrować Dzień Zdrowego Odżywiania poprzez samodzielne przygotowywanie kanapek z przygotowanych warzyw, swojskich dżemików. Na stole gościły min. papryka, ogórki, rzodkiewki. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były quizy wiedzy o zdrowym żywieniu, koło fortuny, krzyżówki. Nagradzano wszystkich gruszkami, jabłkami z naszych polskich sadów.
Pamiętajmy, "Śniadanie Daje Moc” - wpływa na samopoczucie i koncentracje uczniów na lekcjach!
Organizatorkami tego przedsięwzięcia były panie - M. Jabłońska, R. Strzelecka i A. Witkowska.
4
Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem "Owady na łące" rozstrzygnięty!
5 listopada 2021, w siedzibie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej nagrodzeni uczniowie odebrali zdobyte w konkursie trofea i mieli okazję obejrzeć pokonkursową wystawę.
Do siedziby Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej wpłynęło aż sto dwadzieścia osiem prac, tak więc komisja oceniające miała nie lada orzech do zgryzienia.
Gratulacje składamy szczególnie uczniom klasy VII a, którym w kategorii klas V -VIII komisja przyznała:
III miejsce - Amelii Dzik.
Wyróżnienia - Karolowi Prokaziuk, Amelii Winnik i Dominice Grosz.
Prace można obejrzeć również na stronie:
2Opiekunem konkursu była pani Anetta Witkowska.
Z wizytą w Elblągu
Klasy VIIa i VII b 28 października wybrały sie na wycieczkę do Elbląga. Z ogromnym zaciekawieniem i wzruszeniem obejrzeli w kinie Światowid film polskiej produkcji pt. "Czarny młyn" w reżyserii Marcina Szczygielskiego.
Ten film to opowieść rozgrywająca się w małym, spokojnym miasteczku, w którym żyje Iwo oraz jego grupka przyjaciół. Młodzież ma wrażenie, że w miejscu, w którym żyją, nie czeka ich nic ciekawego, żadna życiowa przygoda. Coraz częściej zwracają swoją uwagę na stary zrujnowany młyn, górujący nad miasteczkiem. Postanawiają się tam udać. Gdy wchodzą do młyna, w spokojnym miasteczku zaczynają dziać się niepokojące wydarzenia, które wpłyną na ich życia, a także przyjaźń.15Po seansie siódmoklasiści wyruszyli na elbląskie Stare Miasto. Przypomnieli sobie historę Elbląga oraz postać dzielnego Piekarczyka, który blisko 500 lat temu uratował Elbląg. Zapalili znicz przy pomniku poświęconym patronowi szkoły, Janowi Pawłowi II. Uczestnicy wycieczki ścieżką kościelną ruszyli w kierunku dworca PKP. "Utarli nosa" Piekarczykowi, kto wie, może spełnią się wkrótce ich marzenia...
11
Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia wyłoniony!
Po wielkich zmaganiach z tabliczką mnożenia w naszej szkole, w ramach XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, mamy dwóch MISTRZÓW!
Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia w kategorii klas III - VI został JAKUB ŚWIERCZ z klasy 4, natomiast w kategorii klas VII - VIII tytuł mistrza otrzymał JAKUB WINNIK z klasy 8A.
Składamy Wam nasi mistrzowie ogromne gratulacje. BRAWA!
„Quo vadis szkoło? Konferencja nauczycieli
27 października w Bibliotece Elbląskiej odbyła się konferencję „Quo vadis szkoło? Od wartości do postaw poprzez uczenie się”. Wzięły w niej udział nauczycielki naszego zespołu, panie Anetta Witkowska i Mirosława Tamaka.
Organizatorzy, na czele z panią Dorotą Tomaszewicz, pokazali możliwości świadomego kształtowania procesów edukacyjnych w obecnych warunkach prawnych. Zaprezentowali gotowe rozwiązania, zaimplementowane w 40 szkołach w Polsce i kilkunastu szkołach za granicą oraz wyniki wdrożeń autorskiego Modelu Wartościowe Szkoły. Wskazali rozwiązanie wpływające na sukces edukacyjny poprzez odkrywanie, w jaki sposób uczniowie uczą się najlepiej. Uczestnicy konferencji poznali czym jest Unikatowy Kod Uczenia (się).Atrakcją tego spotkania był gość specjalny - prof. Barbara Prashnig, ekspertka i prawdziwa entuzjastka skutecznego nauczania. Międzynarodowa coach i konsultantka organizacji rządowych, wspierająca nauczycieli codziennej praktyce pedagogicznej. Twórczyni innowacyjnego programu diagnozującego sposoby uczenia, dostępnego w 10 różnych językach a od tego roku również w j. polskim. Spotkanie na żywo z panią profesor odbyło sie w formie online.
1
Warsztaty profilaktyczne "Motywacja do nauki"
27 października odbyły się naszej szkole warsztaty profilaktyczne. W warsztatach pt. "Motywacja do nauki" udział wzięli uczniowie z klas VII i VIII zaś celem spotkania było wyjaśnienie uczniom czym jest motywacja i jak ważną rolę odgrywa w życiu uczniów.
Wszyscy dowiedzieli się jak działa mózg człowieka, jak chłonie wiedzę i w jaki sposób ją przyswaja. Poznali też technikę: „Co mi to da?”, zasadę „5-ciu minut", technikę "pomodoro" - metodę zarządzania czasem, które mogą uczniom pomóc w przyswajaniu przez nich wiedzy. Wszyscy utwierdzili się w przekonaniu, że motywacja leży u podstaw sukcesu w procesie uczenia się. Motywacja pozwala na wytworzenie chęci (woli) działania i uczestniczenia w edukacji. Ufamy, że nasi uczniowie zrozumieli, iż motywacja jest to energia, wola do działania, nasz „wewnętrzny silnik” ale i wybór, wyrażający się w stwierdzeniu „Ja chcę!”.
"Jesteś wyjątkowy!", "Idź dalej!", "Ty kreujesz swój świat!"...4
Wyniki szkolnego konkursu z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów
9 października przypada Międzynarodowy Dzień Pisania Listów i Dzień Poczty. W dzisiejszych czasach wiadomości elektroniczne odgrywają ważną rolę w komunikacji międzyludzkiej, ponieważ są szybkie, tanie i wygodne. Jednak taka komunikacja traci na wyjątkowości. Zgodnie ze słowami piosenki Skaldów "Ludzie listy piszą zwykłe, polecone..." wyjątkowe jest pisanie listów w tradycjny sposób. Dlatego też nasi uczniowi podjęli wyjątkowe wyzwanie - pisanie listów...
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy napisali list z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów. List musiał zawierać wyznaczniki formalne, a treść dotyczyć książki, lektury czy filmu.
Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy podjęli się trudu pisania!!!
Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, zostali nagrodzeni punktami dodatkowymi z zachowania.
Najlepsze listy napisali: Amelia Stecyk oraz Izabela Jurkiewicz, dziewczęta zajęły I miejsce.
Dominika Przywara, Patrycja Kozińska, Zuzanna Cyrankowska, Dawid Zęgota, Krystian Gawlik - otrzymali wyróżnienia. Nagrodzeni uczniowie uczniowie mogą być dumni z celujących i bardzo dobrych ocen z języka polskiego.
Do konkursu zaprosiły nauczycielki: Anetta. Witkowska, Renata Strzelecka, Mirosława Tamaka.
Próbna ewakuacja
19 października, w celu edukacji i przypomnienia uczniom naszej szkoły zasad bezpieczeństwa, przeprowadzony został próbny alarm pożarowy. Akcja została połączona z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej z Gronowa Elbląskiego.
Celem tych ćwiczeń było uświadomienie wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństwa.
10Strażakom dziękujemy za poświęcony naszym uczniom czas i sprawnie przeprowadzoną akcję ewakuacyjną, teraz wiemy już bardziej, że z WAMI będziemy bezpieczni!
Dla Michała
Michał Komorowski z Jegłownika dwa lata temu poważnie zachorował. Postawiono diagnozę autoimmunologicznego zapalenia mózgu, zespół Pandas. Szansą na wyzdrowienie jest kosztowna terapia immunoglobulinami. Trzeba tylko zebrać 200 tys. zł, trwa akcja pomocy.
13 października włączyliśmy się w szczytną akcję charytatywną dedykowaną Michałowi, chłopcu z terenu naszej gminy, który od 2019 roku zmaga się z chorobą. Leczenie chłopca jest bardzo kosztowne,więc każda złotówka jest ważna i bardzo potrzebna.
18 października pod okiem opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu oraz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego policzono zebrane pieniądze. W sumie zebraliśmy całkiem sporą kwotę, mianowicie 1268,78 zł.
Dyrektor szkoły Anna Wróblewska, pomysłodawczyni szkolnej akcji, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę zbiórkę (przedszkolaczkom, uczniom i nauczycielom). Podziękowania składa także Radzie Rodziców, która przekazała swoją cegiełkę. Pani dyrektor dziękuje za wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie.
Michałkowi życzymy duuużo zdrówka!Pamiętajmy, razem możemy wiele!
W nauczycielu mam przyjaciela...
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, święto polskiej szkoły i przede wszystkim nauczycieli i pracowników oświaty. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku nie odbyła się uroczysta akademia. W nielicznym gronie pracowników oświaty, pani dyrektor naszego Zespołu Szkół Anna Wróblewska, podziękowała wszystkim za zaangażowanie w pracę na rzecz młodzieży i środowiska. Dyrektor gratulowała dotychczasowych osiągnięć, zaangażowania i pomysłowości w realizacji podejmowanych aktywności.
NARADA KURATORIUM OŚWIATY Z DYREKTORAMI SZKÓŁ POWIATU ELBLĄSKIEGO
12 października 2021r. nasza placówka była gospodarzem narady dyrektorów szkół powiatu elbląskiego. Organizatorem spotkania było Kuratorium Oświaty w Olsztynie- Delegatura w Elblągu. Naradę rozpoczęła przywitaniem przybyłych gości Dyrektor Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim p. Anna Wróblewska. Gości przywitał również Wójt Gminy Gronowo Elbląskie p. Marcin Ślęzak oraz Dyrektor Elbląskiej Delegatury Kuratorium Oświaty p. Małgorzata Adamowicz. Następnie jako organizator i prowadząca spotkanie głos zabrała p. Teresa Bednarz, st. Wizytator Kuratorium Oświaty.
Tematyka spotkania dotyczyła między innymi zmian w nadzorze pedagogicznym, wyników egzaminu ósmoklasistów oraz bieżących spraw dotyczących oświaty. Niezwykle cenna była część poświęcona dzieleniem się dobrymi praktykami w zakresie poprawy efektów kształcenia.
Miłą niespodziankę dla gości przygotował Samorząd Uczniowski. Judyta Sokół przewodnicząca samorządu wraz z pięknymi życzeniami na ręce p. Dyrektor przekazała tort, którym poczęstowano gości.
Serdecznie dziękujemy samorządowi za niespodziankę i wszystkim obecnym za wizytę w naszej szkole.
2
ŚWIĘTO DRZEWA
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, co roku w październiku.
Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami: sadzeniem i ochroną drzew. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków zmian klimatu.
Wzorem lat ubiegłych nasi uczniowie również przyłączyli się do akcji. To już 19. edycja Dnia Drzewa obchodzonego pod hasłem "Dla przyrody".
Na plac przyszkolny, na ulicę Osiedlową, przybyły dzielne przedszkolaki i przedstawiciele klas I - III. Razem z uczniami klas IV - VIII włączyli się do międzynarodowej akcji, Posadzili drzewka na terenie zielonym przed budynkiem szkoły.Jedno zdrowe drzewo to przede wszystkim wspólne dobro, które towarzyszy nam co najmniej kilku pokoleniom, stając się obiektem wspomnień i ważnym czynnikiem budowania tożsamości lokalnej.
My podjęliśmy wyzwanie a Wy?Organizatorka akcji, pani Jolanta Koszykowska serdecznie dziękuje wszystkim młodym ekologom i wychowawcom za wspaniałą współpracę. Szczególne podziękowania kierujemy do Nadleśnictwa Elbląg za podarowanie sadzonek dębów.
13
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Jednym z najważniejszych praw demokracji jest możliwość wybierania swoich przedstawicieli, co w realiach szkoły oznacza, że wszyscy uczestniczymy w wyborach reprezentującego uczniów przewodniczącego samorządu szkolnego.
Tegoroczne wybory odbyły się 5 października, a poprzedziła je trwająca 10 dni kampania wyborcza. Do pełnienia tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji zgłosiły się trzy kandydatki:
Kinga Just z klasy VIII a, Judyta Sokół z klasy VIII b oraz Nadia Róż z klasy VII a.Podczas kampanii kandydatki starały się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkim opisem swoich zainteresowań, planów i ambicji.
Już po raz kolejny nasze szkolne wybory przypominały wybory państwowe. Wyborcy głosowali jak dorośli, czyli z zastosowaniem podobnych procedur i w podobnych warunkach.
Lokal wyborczy, w którym zasiadła komisja w składzie: Amelia Stecyk i Radosław Nazaruk, otwarty został dla wyborców o godzinie 11.45. Uczniowie mogli oddać głos na wybraną kandydatkę umieszczając swój podpis na liście wyborczej. Karty do głosowania wrzucano do urny, która została opróżniona po zamknięciu lokalu wyborczego. Nad przebiegiem akcji czuwała pani Jolanta Koszykowska - opiekun Samorządu Uczniowskiego.6Po podliczeniu głosów wypełniono protokół.
110 obecnych uczniów oddało głos. Głosowali też nauczyciele. Łącznie oddano 121 głosów, z czego 1 głos był nieważny.
Komisja, po przeliczeniu wszystkich głosów, ogłosiła wyniki wyborów.
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Judyta Sokół z liczbą głosów 55, wiceprzewodniczącą została Kinga Just z liczbą głosów 37, zaś członkiem Nadia Róż z liczbą 28 głosów.
Dziewczętom gratulujemy uzyskanych wyników!Opiekun samorządu i organizator wyborów szkolnych - Jolanta Koszykowska - serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom za współpracę.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie