• STYCZEŃ 2023

• ❤️"Babcia z dziadkiem dziś świętują
              wszystkie wnuki więc pracują,
              Dzisiaj wszystkie smutki precz.
              Święto dziadków ważna rzecz!"❤️
              Dziś ten ważny dzień świętowały nasze przedszkolaki wraz ze swoimi ukochanymi dziadkami.
              Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.👏 Po wspaniałym występie wnuczęta wręczyły swoim kochanym Dziadkom upominki. Dziękujemy za spotkanie i słodkości dla dzieci :)

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka życzymy wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.

• BEZPIECZNE FERIE- 18.01.2023 r.

W dniu dzisiejszym naszych predszkolaków odwiedzili policjanci- Pan Janusz Rama oraz pan Mariusz Wojdag. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. Panowie policjanci przestrzegali przed ślizganiem się na zamarzniętych jeziorach, stawach i rzekach. Ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic. Udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Funkcjonariusze ostrzegali też dzieci, przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Serdecznie dziękujemy policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami i przeprowadzili ciekawe zajęcia edukacyjne.

Pamiętajmy, że umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą nam cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Bezpieczne_ferie_zimowe_-_18.01.2023.mp4

• 18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą "Dzień Kubusia Puchatka". Dzień ten również świętowały nasze przedszkolaki. Wszyscy z radością świętowaliśmy urodziny tego przyjaznego misia❤️ Podczas zajęć wysłuchaliśmy bajek 🧸 oraz wykonaliśmy zadania, które przygotował dla nas sam Kubuś Puchatek. Rozwiązywalismy zagadki, wykonaliśmy prace plastyczne oraz zagraliśmy w memory. Dużą atrakcją dla dzieci były fotobudki przedstawiające postać Kubusia Puchatka.

• 16 stycznia Igor z Pszczółek skończył 7 lat. Sto lat i spełnienia marzeń!

• Drodzy Rodzice, zapraszamy do udziału w akcji!
              Nasze przedszkole ogłasza zbiórkę karmy i innych rzeczy dla zwierząt przebywających w schronisku. Do 10 lutego, zbieramy m.in.: karmę suchą oraz mokrą, niepotrzebne koce, kołdry, legowiska, obroże, smycze. Dary zostaną przekazane do Schroniska OTOZ ANIMALS w Elblągu. Akcja ma na celu niesienie pomocy potrzebującym zwierzakom oraz uczenie się właściwego zachowania wobec nich. Z góry dziękujemy za chęć pomocy i otwarte serca!

• Dziś otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji charytatywnej "KUP PAN SZCZOTKĘ". Akcja miała na celu zbiórkę szczoteczek, mydeł i past, które zostały przekazane do siedziby fundacji w Poznaniu, a następnie do afrykańskich dzieci. Bardzo dziękujemy za okazane serce i liczymy na zaangażowanie w kolejne akcje.

• Grupa Biedroneczek zrealizowała kolejne zadanie z projektu edukacyjnego pt. "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy". Tym razem przedszkolaki poznały bajkę pt.: ,, Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny". Wspólnie z Kicią Kocią Biedroneczki  poznawały instrumenty muzyczne i ich dźwięki oraz wykonały grzechotki.

• Teatr Edukacja i Animacja "Magik" w spektaklu "Klejnoty królowej Zimy"- 12.01.2023 r.
              Podczas wystyępu dzieci utrwaliły i pogłębiły swoją wiedzę na temat dokarmiania ptaków zimą, bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu i odpowiedniego ubioru dostosowanego do pory roku, jak również właściwego korzystania z telefonów, tabletów, komputerów, dobrego zachowania, prawdomówności.

• 9 stycznia dzieci z grupy Motyle zrealizowały pierwszy scenariusz dla przedszkoli pt. "Misja szkoła. Na tropie zmian klimatycznych". "Kubusiowi Przyjaciele Natury" to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli od 2019 roku poświęcony tematyce ekologicznej, organizowanej przez markę Kubuś.

• 6 stycznia Oskar z grupy Pszczółki skończy 7 lat. Sto lat i wszystkiego dobrego :)

• Dziś, 3 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się urodzinki Olka z grupy Biedronki. Dzieci, wspólnie z paniami zaśpiewały Olkowi "Sto lat" i złożyły życznia. Na koniec każda Biedroneczka otrzymała słodką niespodziankę od swojego kolegi. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

Urodziny_Olka_-_3.01.2023.mp4

• 3 stycznia, dzieci z grupy Motyle zrealizowały styczniowe zadanie z programu pt. "Kolorowy Potwór, czyli program edukacyjny o emocjach". Przedszkolaki przypomniały sobie historię kolorowego potwora odczytaną z książki przez nauczyciela, a następnie zagrały w grę planszową z wykorzystaniem fidget spinnera. Podczas zabawy dzieci kręciły spinnerem, a następnie nazywały emocję, którą wskazywała strzałka. Na końcu każde dziecko starło się zaprezentować daną emocję za pomocą minki lub gestu.

Kolorowy_Potwo__r__czyli_program_edukacyjny____-_3.01.2023.mp4

• W poniedziałek, 2 stycznia Biedronki świętowały urdziny swojego kolegi Maksia :) Były życznia, tradycyjne "Sto lat" oraz słodki poczęstunek i mini sesja urodzinowa. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego :)

Urodziny_Maksa_-_2.01.2023.mp4