• MARZEC 2022

• 27 marca 5-te urodzinki obchodził Mikołaj z grupy Motylki. Sto lat, sto lat!

• Dziś w naszym przedszkolu zorganizowano Zielony Dzień, którego celem było propagowanie koloru zielonego jako przyjaznego środowisku. W tym roku „zazieleniło się” u nas 25 marca. Tego dnia wszyscy ubraliśmy się "na zielono". Powstały prace plastyczne inspirowane kolorem zielonym, były zabawy ruchowe, sprawnościowe, piosenki, rozwiązywanie zagadek o treści przyrodniczej, sianie rzeżuchy oraz degustacja soków i galaretek w kolorze zielonym. Kolor zielony, to niewątpliwie kolor wiosenny. Dlatego przyjście nowej pory roku- wiosny-jest również doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Dzień koloru zielonego sprawił wszystkim wiele radości i dostarczył miłego nastroju :)

• Kolejny tydzień upłynął Pszczółkom na wesołej nauce i zabawie wokół kręgu tematycznego "Recepta na zdrowie".

• Dziś najstarszą grupę przedszkolaków odwiedzili uczniowie klasy III z wiosennymi wierszykami w ramach akcji „Starszy czyta młodszemu”. Sześciolatki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wystąpień swoich starszych kolegów. Trzecioklasiści obiecali przedszkolakom, że niebawem odwiedzą ich z kolejnymi ciekawymi tekstami. Do zobaczenia :)

• 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody.  Nasze przedszkolaki również przyłączył się do świętowania. Badały, eksperymentowały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie występuje woda, komu i do czego jest potrzebna, jak trafia do naszych domów oraz jak oszczędzać wodę. Poprzez takie działania możemy już od najmłodszych lat pokazywać jakie jest znaczenie wody dla życia na Ziemi oraz uczyć dzieci jej oszczędzania. Przy tej okazji wszystkie grupy wykonały kolejne zadanie z projektu „Ekokulturalne przedszkole”, wyzwanie na marzec- „Oszczędzamy wodę”.

• Pierwszy Dzień Wiosny przedszkolaki powitały w Zagrodzie Edukacyjnej - Ziołowy Dzbanek w Sąpach. Dzieci obejrzały mini ZOO, zwiedziły chatę zielarską i garncarską. Poznały również zapach i wygląd niektórych ziół. W ramach warsztatów wykonały samodzielnie naturalne ziołowe mydełka. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku-pysznych babeczek i pysznego kompotu. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień. Z pięknie zapakowanymi mydełkami wróciliśmy do przedszkola na ciepły obiadek.

• W tym tygodniu Pszczółki wcieliły się w role artystów. Były między innymi: malarzami, projektantami, architektami i muzykami :)

• Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, z okazji Dnia Matematyki odbyły się dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Przedszkolaki  doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, układały ciągi rytmiczne, kodowały na macie.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

• Zajęcia Pszczółek wokół kręgu tematycznego "Na wiślanym szlaku".

• DZIEŃ KOBIET

Dzisiaj nasze przedszkolaki świętowały Dzień Kobiet. Chłopcy składali wszystkim paniom i dziewczynkom życzenia oraz wręczali drobne upominki. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich małych i dużych kobietek!

• Dzień Dentysty- 04.03.2022 r.

Przedszkolaki zapoznały się dzisiaj z pracą dentysty oraz dowiedziały się, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zdrowe i błyszczące!
              Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej.
            • W TYM TYGODNIU PSZCZÓŁKI "WYBRAŁY SIĘ" NA BIEGUN PÓŁNOCNY I POŁUDNIOWY ;) ACH, CO TO BYŁA ZA PODRÓŻ! :)

• 4 marca swoje piąte urodzinki świętowała Natalka. Wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu każdego dnia!