• STYCZEŃ 2022

• W grupie Pszczółek został zrealizowany program edukacyjny "Czyste powietrze wokół nas". Program ma charakter profilaktyczny, a przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Program składa się z pięciu zajęć warsztatowych:

1. Wycieczka.

2. Co i dlaczego dymi?

3. Jak się czuję, kiedy dymi papieros?

4. Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?

5. Jak unikać dymu papierosowego?

Poszczególne zajęcia były skoncentrowane na pobudzeniu różnych form aktywności dziecka przez zabawy  tematyczne, twórcze, grupowe. Na zajęciach dzieci wykonywały odpowiednie rysunki, których celem jest uświadomienie szkodliwości dymu papierosowego, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne przy akompaniamencie muzycznym, uświadamiające, iż oddychanie świeżym powietrzem jest zdrowe. W formie pantomimy naśladowały zachowanie osób niepalących i palących, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, zapoznały się z  postacią Dinusia i nauczyły się jego piosenki oraz projektowały własne znaczki zakazu mówiące o szkodliwości palenia tytoniu. W wyniku tych zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego, dowiedziały się w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy narażonym się jest na wdychanie dymu z papierosa. Zajęciom towarzyszył dinozaur „Dinuś”, który pomagał dzieciom w rozwiązywaniu stawianych zadań, uczył współdziałania w zespole i odpowiedzialności za wykonanie wspólnych prac.  Sześciolatki bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych formach zajęć.

• W minionym tygodniu sześciolatki poznały literki "s", "S". Dokonywały analizy y syntezy słuchowej wyrazów, próbowały odczytywać sylaby i krótkie wyrazy. Posługiwały się również liczebnikiem "osiem",  dodawały w zakresie 8, porównywały liczebności zbiorów. Nazywały planety Układu Słonecznego, układały  puzzle przedstawiające planety oraz wymieniały podobieństwa i różnice w ich wyglądzie. Odbyły "podróż w kosmos" podczas opowieści ruchowej i zabawie dramowej oraz wykonały ufoludki  z zielonych plam. Wypowiadały się również na temat swoich rodzin, wskazując stopień pokrewieństwa w rodzinie. Ponadto dowiedziały się co to jest drzewo genealogiczne oraz umieszczały na schemacie drzewa sylwety członków rodziny zgodnie z tym, jak prezentują się ich rodziny.

• 21 stycznia odbył się w naszym przedszkolu teatrzyk profilaktyczny pt.: ,,Elza w Krainie Lodu”. Aktorzy przyjechali z Teatru Magik z Białegostoku. Aktorzy podczas kilku scen przypomnieli obecnym między innymi o prawidłowym ubieraniu się w czasie zimy i bezpiecznych zabawach na śniegu. Zwrócili uwagę, na jakie niebezpieczeństwa można napotkać podczas zimowych szaleństw oraz pod jakim numerem alarmowym powinniśmy szukać pomocy.

• 23 stycznia, trzecie urodzinki obchodzić będzie Pola z grupy Biedronki. Sto lat! :)

• NIESPODZIANKA DLA BABĆ I DZIADKÓW OD WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW :)

Upomonki dla babć i dziadków przygotowane przez naszych przedszkolaków :)

• – Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.

– Dziś – odpowiedział Prosiaczek.

Na to Puchatek: – To mój ulubiony dzień.

To również nasz ulubiony dzień, bo dziś przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. W każdej grupie przedszkolnej odbyły się zabawy z Kubusiem w roli głównej. Nie zabrakło wspólnego czytania, śpiewania, malowania, rozwiązywania zagadek,  układania puzzli oraz zdjęć w fotobudce.  Święto upłynęło w bardzo miłej atmosferze, co zresztą widać na załączonych zdjęciach :)

• 17 stycznia Motylki świętowały urodziny Igorka :) Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.Sto lat i spełnienia marzeń!

• Zimowe szaleństwa Motylków :) na razie na kartce :)

• Kolejne ekowyznanie zrealizowane :) W każdej sali przedszkolaki wykonały pożeracza nakrętek. Zebrane nakrętki bedziemy systematycznie wrzucać do charytatywno-ekologicznego serduszka, które znajduje się w naszej miejscowości.

• W minionym tygodniu Pszczółki wykonały karnawałowe czapeczki, poznały cyfrę 7 oraz literki "P", "p", rozmawiały o powietrznych środkach transportu, o kosmosie oraz wykonały samolot z rolki po papierze toaletowym i pracowały w grupach układając własne gwiazdozbiory. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Dziś Pszczółki wzięły udział w przedstawieniu pt. "Dwunastu braci" w wykonaniu uczniów klasy II. Ogromne brawa dla aktorów za piękny występ :) Dziękujemy pięknie za zaproszenie.

• Biedronki, Motylki i Pszczółki przystąpiły do kolejnego ekowyzwania. Tym razem przygotowały "Ptasi bar" dla ptaków. Teraz będziemy uzupełniać zapasy w karmnikach dla naszych skrzydlatych przyjaciół.

• Kolejny Motylek skończył 6 lat :) Wszytskiego najlepszego Zuziu!

• Dziś Pszczółki świętowały urodzinki Oli, która 7 stycznia skończyła 7 lat :)  Sto lat Olu, samych radosnych dni!

• Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

W dniach od 25 listopada 2021 r. do 3 stycznia 2022 r. odbyła się w naszym przedszkolu  zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych do skarbonek. Razem udało nam się zebrać 222,05 zł.

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w akcji „Góra Grosza” !!!

• PIERWSZE PRACE PSZCZÓŁEK W NOWYM ROKU :)

Wykonanie własnoręcznych kalendarzy, zegarów, dzwoneczków ...

• 6 stycznia miał urodzinki Oskar- pierwszy sześciolatek w grupie Motyli. Sto lat Oskarku!

• 4 stycznia 2022 roku, czwarte urodzinki obchodziła Paulinka z grupy Biedronki. Jeszcze raz składamy jej najserdeczniejsze życzenia.