• Wyczekiwany gość

• Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do uczniów klasy II. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do klasy na I piętrze zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu.
            Na zakończenie wizyty Święty Mikołaj wszystkim drugoklasistom osobiście wręczał upominki, a w nich – dla każdego coś dobrego - wspaniałe kubeczki z imieniem!
            Dzień ten na długo pozostanie w pamięci uczniów, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

• „Hobbit, czyli tam i z powrotem” - lektura w pudełku

• Klasa VI, 6 grudnia na języku polskim prezentowała swoje niezwykłe prace. Uczniowie, podczas czytania lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R. R. Tolkiena, tworzyli piękne pudełka, w których „zamykali” stworzone przez siebie przedmioty kojarzące się z treścią książki.
            Prezentacja projektów odbyła się na lekcji języka polskiego, na której mogliśmy podziwiać przepiękne norki hobbita, dolinę Rivendell, Samotną Górę wraz ze Smaugiem, Mroczną Puszczę z pająkami czy jaskinię Goblinów. Dzięki zaangażowaniu, pomysłowości i talentowi plastycznemu szóstoklasistów powstały naprawdę fantastyczne prace.
            Elementy do pracy szóstoklasiści ulepili z masy solnej, którą wysuszyli i upiekli w pracowni kulinarnej pozyskanej dzięki udziałowi w projekcie rządowym #Laboratoria Przyszłości.

• Kiermasz świąteczny klasy II

• Lukrowane pierniczki, bałwanki, choineczki, bombki, aniołki, kartki i inne ozdoby choinkowe można było nabyć podczas  kiermaszu bożonarodzeniowego klasy II,  który odbył się 4 grudnia 2023r. w budynku szkolnym na ulicy Elbląskiej.
            Drugoklasiści wykonywali ozdoby od kilku dni z nauczycielem oraz rodzicami. Efektem ich pracy były sprzedawane na kiermaszu: stroiki, ozdoby z szyszek, gałęzi, kartki świąteczne, itp. Kiermasz bożonarodzeniowy był doskonałą okazją do zakupu własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych, dekoracji świątecznych i wyjątkowych prezentów. Oczywiście, jak na kiermasz przystało nie mogło zabraknąć przysmaków świątecznych. Ciasta przygotowane przez rodziców smakowały wyśmienicie.
            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, zebrane fundusze przeznaczone zostały na potrzeby zespołu klasowego.

• Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej

• 28.11.2023r. w Tolkmicku reprezentacja chłopców z Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim zajęła II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach w Piłce Ręcznej.
            Skład drużyny:
            bramkarz - Karol Zajkowski,
            w polu - Wiktor Baur, Bruno Morzy, Aleksander Kokot, Igor Jursa, Konrad Borowski, Andrzej Sobótka, Jakub Stawski, Piotr Tomasz, Kamil Mykita, Szymon Dziewiałtowicz.
            Walka była zacięta, sukces został osiagnięty! Serdecznie gratulujemy zawodnikom:)

• Świąteczne warsztaty plastyczne z Rodzicami w klasie II

• 29 listopada  2023 r. w klasie II zostały zorganizowane warsztaty plastyczne dla uczniów i ich Rodziców. Celem tychże warsztatów było wykonanie karmników oraz świątecznych ozdób. Spotkanie było okazją do integracji zespołu klasowego. Rodzice i dzieci z zapałem wykonali karmniki oraz piękne dekoracje, wykazali przy tym się dużą pomysłowością oraz kreatywnością. Pracy było mnóstwo, ale i dobrej zabawy nie zabrakło. Ozdoby będzie można zakupić na kiermaszu klasowym.