• CZERWIEC 2023

• 26 czerwca Bianka z grupy Biedronki świętowała swoje 4- te urodzinki. Życzymy samych słonecznych, radosnych dni. Sto lat!

Urodziny_Bianki_-_26.06.2023.mp4

• Spotkanie z policjantami- Bezpieczne wakacje.

Dnia 21 czerwca panowie policjanci spotkali się z przedszkolakami, aby utrwalić podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w dyskusji, wykazując się sporą wiedzą w tym zakresie.

Bezpieczne_wakacje_-_21.06.2023.mp4

• Pożegnanie sześciolatków- 20.06.2023 r.

Dnia 20 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie sześciolatków. Dzieci z grupy „Pszczółki" po raz ostatni w naszym przedszkolu dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie oraz taneczne.
              Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej.

Życzymy wszystkim dzieciom wielu sukcesów i spełnienia marzeń, oraz bezpiecznych i radosnych wakacji.

W tym dniu Bieroneczki oraz Motylki otrzymały dyplomy oraz upominki z okazji zakończenia roku szkolnego :)
            • 19 czerwca, najmłodsze przedszkolaki wybrały się do kina Światowid na bajkę edukacyjną z ulubioną bohaterką w roli głównej- Kicią Kocią. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia :)

Wycieczka_do_kina_-_19.06.2023.mp4

• Zajęcia Biedronek wokół kręgu tematycznego pt. "Obserwacje przyrody".

• 14 czerwca przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do sali zabaw Park Piekarczyka w Elblągu. Celem naszego wyjazdu była przede wszystkim integracja grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzanie możliwości radosnego spędzania czasu. W sali zabaw dzieci mogły skorzystać z mnóstwa różnych atrakcji. Zadowoleni, zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola :)

• "Kolorowy Potwór"- zadanie na czerwiec

12 czerwca dzieci z grupy Motyle wykonały ostatnie zadanie z programu własnego pt. "Kolorowy Potwór- czyli program edukacyjny o emocjach". Ostatnie zadanie polegało na odczytaniu przez nauczyciela historii "Kolorowego Potwora" wraz z prezentacją zamieszczonych ilustracji w książce. Kolejnym działaniem było wykonanie odznaki kolorowego potwora. Do zadania wybrany został żółty Potwór, który symbolizuje radość. Dzieci wykorzystały różnorodne materiały w tym kolorze, a mianowicie papier, brokat, słomki, filc oraz plastelinę. Poprzez realizację tego projektu przedszkolaki nauczyły się rozpoznawać i nazywać towarzyszące im emocje na co dzień. Systematycznie wprowadzany projekt pomógł im odnaleźć się w sytuacjach codziennych z jakimi się mierzyły. Zastosowanie projektu  pomocne było przy rozwiązywaniu konfliktów grupowych, przeżywaniu emocji po zakończonych zajęciach dydaktycznych, trudnym rozstaniom z rodzicami oraz po zorganizowanych wycieczkach. Każde zajęcia wniosły coś nowego oraz budziły zainteresowanie wśród dzieci.

Kolorowy_Potwo__r_-_12.06.2023.mp4

• 5 czerwca w grupie "Biedronki" został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Ulubiona Kicia Kocia". Głównym celem konkursu był rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, a także propagowanie czytelnictwa. Jury po długich naradach postanowiło nagrodzić wszystkie dzieci 1. miejscem :)

Oto zwycięzcy: Aleksander Masalski, Bianka Miśta, Tymon Musiał oraz Helena Ziemińska.

Gratulujemy serdecznie!

• 3 czerwca 2023 roku, Antoś z grupy Motyli obchodził 6- te urodzinki :) Życzymy wszystkiego co najlepsze i spełnienia najskrytszych marzeń!

Urodziny_Antosia_-_5.06.2023.mp4

• Wycieczka do Aniołowa- 02.06.2023 r.

2 czerwca nasze przedszkolaki wraz ze swoimi paniami miały okazję obcować z przyrodą we wsi Aniołowo. W tej pięknej, malowniczej wiosce czekało na dzieci wiele atrakcji: anielskie ruchańce z herbatką, karmienie drobiu, warsztaty wypieku chleba oraz warsztaty ceramiczne- lepienie z gliny aniołów. Ponadto dzieci poznały legendę o wiosce, brały udział w zabawach na łące z wykorzystaniem liny, piłek i baniek mydlanych. Słoneczna pogoda pozwoliła wszystkim poznać uroczą wieś, pełną dobrych aniołów :)

Dzieci Zdjęcia - darmowe pobieranie na Freepik

• Dekoracja Dzień Dziecka (rozmiar XXL) SzkolneNaklejki.pl

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki.👧🧒👦 W naszym przedszkolu były to dni wyjątkowe, pełne uśmiechów, radości i niespodzianek.

"Pyszne lody dla ochłody" 🍦 - tak świętowały Dzień Dziecka Biedronki! Były również  tańce, zabawy z chustą i piłkami, upominki,  kolorowe balony i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć w fotorelacji poniżej :)

Dzieci z grupy Motylki brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych z balonikami oraz chustą animacyjną. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu i słodkiego poczęstunku.

Dzien___Dziecka_u_Motyli_-_1.06.2023.mp4

Grupa Pszczółki ten wyjątkowy dzień świętowała na sportowo. Odbyły się zawody sportowe w biegach i w rzucie do celu. A oto zwycięzcy:

BIEGI:

w kategorii dziewcząt:

I miejsce: Kalina Kopij

II miejsce: Zuzia Abrusiewicz

III miejsce: Jessica Frontczak

w kategorii chłopców:

I miejsce: Oskar Pawłowski

II miejsce: Antoś Kowalczyk

III miejsce Ksawier Domeracki

A najlepsi w rzutach do celu: Igor Sudoł i Mikołąj Kwaterowski.

Brawo!

Dzien___Dziecka_u_Pszczo__lek_-_1.06.2023.mp4

Wszystkim Dzieciom życzymy dużo zdrowia, beztroski i wiele radości!

Życzenia na Dzień Dziecka - Szkoła Podstawowa w Hucie Podłysicy