• LUTY 2022

• EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE- WYZWANIE NA LUTY

Kolejne ekowyzwanie na rzecz naszej planety zostało wykonane! Tym razem dzieci, z pomocą rodziców  nadały drugie życie zimowym ubraniom i przygotowały ciekawe stworki. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy za współpracę!

• W tym tygodniu u Pszczółek odbywały się zajęcia wokół kręgu tematycznego „Karnawał na świecie”. Zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiej prezentacji.

• Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja MAGIK ze spektaklem pt. „JAK KRAWCZYK ZŁOTA NITECZKA ZOSTAJE KRÓLEM”. Wszystkim ta niezwykła, bajkowa opowieść się podobała i z zapartym tchem oglądaliśmy przedstawienie.

• TŁUSTY CZWARTEK- 24.02.2022 r.

Dziś przedszkolaki poznały krótką tradycję Tłustego Czwartku według powiedzenia : „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła. Według dawnych przesądów mówiono, że Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło”.

Na podwieczorku dzieci degustowały pyszne pączki, które z pewnością przyniosą wszystkim dużo szczęścia!

• Dzień urodzin to dzień wyjątkowy – nie zabrakło urodzinowej korony dla Piotrusia, który skończył 7 lat oraz moc życzeń, pamiątkowych zdjęć, słodkiego poczęstunku, niespodzianek od kolegów i koleżanek oraz niezapomnianych wrażeń. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

• Światowy Dzień Kota- 17.02.2022 r.

W naszym przedszkolu Dzień Kota obchodzimy już od kilku lat. Przedszkolaki w tym dniu uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi,  naśladowały kociaki, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, poznały ciekawostki dotyczące kotów, kodowały na macie oraz wykonały prace plastyczne. Wszystkie dzieci wykazały się również swoją wiedzą na temat zwierzaków w zabawie „Z jakiej bajki ten kot?”. Zwieńczenie święta stanowiło wręczenie dyplomów za aktywny udział w przygotowanych zajęciach oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć.

• 15 lutego  dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w Mobilnym Planetarium Orbitek. Była to dla dzieci rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu. Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycie każdej fazy multimedialnej projekcji. W  jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu i obejrzały pokazy multimedialne, dzięki którym dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny oraz odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Pokaz dostarczył wszystkim przedszkolakom kosmicznych wrażeń.

• BAL PIŻAMOWO- WALENTYNKOWY

W dniu 14 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Ale nie był to taki tradycyjny bal, bo obowiązkowym strojem dla wszystkich była piżamka. No, a jeśli  bal piżamowy to nie mogło zabraknąć nocnych przytulanek i ulubionych poduszek. Kolorowe nocne stroje, cieplutkie szlafroczki wprawiały nasze dzieci w nieco senny nastrój, ale przygotowane zabawy nie pozwalały im usnąć. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach. Odbył się również pokaz mody piżamowej, sesja walentynkowa oraz słodki poczęstunek. Dzięki radosnej i pełnej humoru atmosferze, ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

• 12 lutego swoje urodzinki świętowała Kalinka z grupy Motylki :) Wszystkiego najlepszego!

• Pierwszy tydzień po feriach upłynął Pszczółkom wokół zimowych tematów. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji:)